Pět nejatraktivnějších karibských ostrovů

Aktuality
Pět nejatraktivnějších karibských ostrovů

Pět nejatraktivnějších karibských ostrovů

12.9.2011

Pět nejatraktivnějších karibských ostrovů: Na který z nich vyrazit a proč?

Jeden nabízí skvělé podmínky pro potápění, druhý ideální prostředí pro jachtaření a další se liší velikostí. Jaké jsou tři podmínky spokojené dovolené, které mají společné všechny ostrovy v Karibiku? Krásné písečné pláže, průzračná tyrkysová voda a bujná příroda. Podívejte se na přehled těch 5 nej ostrovů. Možná mezi nimi najdete ideální místo, kde letos přečkat zimu.

Bílý písek, stín palem, modré moře – to je Karibik.

 

1. Jamajka - reggae, rum a konopí

Jamajka má mezi turisty z celého světa skvělou pověst. Místní obyvatelé jsou přátelští a usměvaví. A to ne jen díky marihuaně, která je jedním z hlavních poznávacích znamení ostrova. Místní ji používají při vaření i při šití a samozřejmě ji také kouří – zákonu navzdory.

Nejznámějším jamajským konzumentem byla ikona reggae Bob Marley, jemuž je v hlavním městě věnováno muzeum. Dalším známým Jamajčanem byl i slavný kapitán Morgan – mimochodem o něm i o dalších jamajských zajímavostech jsme psali v jednom ze starších článků Kam v zimě za teplem? Jeďte na Jamajku, ostrov reggae, rumu a krásných žen.

Jamajka je největším anglicky mluvícím ostrovem Karibiku, což mnoho turistů jistě ocení. Stejně jako místní ideální podmínky pro dovolenou. Často sem jezdí také golfisté, kteří si nemohou vynachválit zdejší kvalitní zázemí.

2. Kuba – Che, Fidel i Hemingway

Ostrov plný kontrastů, kde se můžete ubytovat v luxusních hotelech nebo v jednoduchých privátech, kouřit doutníky za babku nebo za desítky dolarů. Místní atmosféra je svůdná, leckdo jí podlehne a na Kubu se pak stále vrací. Stejně jako třeba Ernest Hemingway, po jehož stopách se můžete vydat v hlavním městě Havaně, kde patřil ke štamgastům zdejšího klubu La Floridita.

Luxus slavného letoviska si turisté užívají v populárním Varadero, historie zase dýchá ze Zátoky sviní, kde v roce 1961 Američané málem svrhli vládu Fidela Castra. Na východ ostrova míří zase mlsné jazýčky. Vábí je sem čokoládovna, kterou před necelým půl stoletím založil sám Che.

 

3. Guadeloupe – dovolená s afrodisiakem

Guadeloupe je zámořským regionem Francie, což pro turisty znamená několik nedocenitelných výhod. Přímé lety z Paříže, vstup jako do kterékoli jiné země Evropské unie nebo platba v eurech jsou jedněmi z nich.

Guadeloupskou specialitou je pak například Bois Bande – roztok, kvůli kterému jsou v obležení turistů hlavně kreolské babky bylinkářky. Jde totiž o silné přírodní afrodisiakum a z toho důvodu i o populární suvenýr.

Francii připomíná na druhé straně Atlantiku i budova tržnice v Point á Pitre, kterou navrhl sám Gustav Eiffel. A máte-li rádi ananas, pak je pro vás Guadeloupe tím správným ostrovem. Tahle šťavnatá pochoutka totiž pochází právě odsud.

Karibik si na Guadeloupe můžete užívat pod vlajkou Evropské unie.

4. Svatá Lucie – pořiďte si malého génia

Svatá Lucie se od dalších ostatních ostrovů liší hlavně svým monumentem – dvěma vrcholky sopečného původu – Velkým a Malým Pitonem. Poslední erupce byla ale zaznamenána naposledy v osmnáctém století, takže se můžete bezstarostně kochat nedotknutou přírodou kolem nich. Nebo využít sopečného vlivu na místní prameny a odpočívat ve zdejších termálních lázních, které nechal vybudovat Ludvík XVI.

Pokud se na Svatou Lucii vydáte v rámci svatební cesty, zvažte početí potomka. Místní prostředí totiž pravděpodobně spěje šedé kúře mozkové. Důkaz? Narodili se tady hned dva nositelé Nobelovy ceny – Arthur Lewis a Derek Walcott. Vzhledem k tomu, že má Svatá Lucie něco málo před 150 tisíc obyvatel, dá se o náhodě mluvit jen těžko.

Velký a Malý Piton jsou dominantou Svaté Lucie.

 

5. Martinik – císařská dovolená

Dalším francouzským územím v průzračných vodách Karibiku je Martinik – Ostrov květin, kam každoročně míří turisté z Evropy i Ameriky. Kromě klasických karibských radovánek je sem láká třeba jachtaření. Ideální podmínky k němu jsou hlavně na jihu ostrova u městečka Point de Bount.

I Martinik se může chlubit rodákem (v tomhle případě vlastně rodačkou), který nepřímo ovlivnil dějiny. Josefína Tascherová se provdala za důstojníka Alexandra de Beauharnaise a později se po boku Napoleona stala francouzskou císařovnou. V jejím rodišti po ní pojmenovali lázně a nedaleko města La Francois je i pláž, kde se mladá Josefína údajně koupávala.

 

 zdroj: novinky.cz